Informacje dla kandydatów na studia

Uprzejmie informujemy, że od roku akademickiego 2007/2008 uruchamiamy studia na kierunku Astronomia w zupełnie nowej formie. Zgodnie z ogólnokrajowymi (i ogólnoeuropejskimi) zaleceniami studia będą trzystopniowe: licencjat, studia magisterskie i studia doktoranckie.

Na kierunku Astronomia, na studiach pierwszego stopnia (3-letnich) uruchamiamy dwie różne specjalności: W dniu 3 marca 2007 odbyły się DRZWI OTWARTE. Poniżej zamieszczamy krótki opis.
  • O godz. 11:00 odbyło się spotkanie kandydatów na wszystkie kierunki na Wydział Fizyki połączone ze zwiedzaniem Instytutu Fizyki na Morasku.
  • O godz. 14:00 odbyło się spotkanie kandydatów na kierunek Astronomia w budynku Obserwatorium Astronomicznego UAM na ul. Słonecznej 36 w ramach którego wysłuchać można było wykładu o zaćmieniach Słońca i Księżyca.
  • W godzinach między 21:30 - 02:30 na terenie Obserwatorium Astronomicznego UAM planowane były nocne pokazy nieba związane ze zjawiskiem całkowitego zaćmienia Księżyca. Z powodu zachmurzenia pokazy nie były możliwe. W ramach odwiedzin uczestnicy mieli okazję zwiedzić obserwatorium, wysłuchać wykładu na temat zaćmień Słońca i Księżyca oraz zobaczyć transmisje internetowe zaćmienia z innych obserwatoriów.
!!! UWAGA !!!

Serdecznie zapraszamy na kolejne DRZWI OTWARTE na Wydziale Fizyki UAM, które odbędą się dnia 21 kwietnia 2007. Wkrótce na tej stonie zamieścimy więcej informacji.

Szczegółowe informacje o nowym systemie studiów, nowych zasadach rekrutacji i DRZWIACH OTWARYCH znajdują się na stronie głównej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz na stronie Wydziału Fizyki UAM .

  Ostatnia modyfikacja 2007-03-16, R. Hirsch