Dostępne są fragmentaryczne jeszcze notatki do wykładu (aktualne na dzień 27 stycznia 2009) oraz materiały ilustracyjne z ostatniego wykładu (26 styczeń 2009).
W dniu 9 lutego 2009 r. o godz. 12.00 w OA UAM odbędzie sie egzamin pisemny z "Astrofizyki obserwacyjnej". Każdy otrzyma pięc pytań, z których bedzie musiał wybrać trzy. Dostępny jest zestaw zagadnień do egzaminu. Każde pytanie może obejmować więcej niż jedno zagadnienie.
Zebrałem zdjęcia i wykresy, które pokazywałem w czasie omawiania teleskopów i detektorów. Są one dostępne w pojedynczym pliku o rozmiarze 125 MB.
Polecam również poniższe materiały: